Trupul unui bărbat din Botoșani, găsit fără suflare în puțul unui lift

Trupul unui bărbat din Botoșani, găsit fără suflare în puțul unui lift
El a fost găsit decedat de angajatul firmei care asigură mentenanţa ascensorului.
Bărbatul de 44 de ani a murit, joi, după ce a căzut în casa liftului unui bloc din municipiul Botoşani, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Botoșani, Delia Nenişcu.
Potrivit oficialului Poliţiei din Botoşani, bărbatul ar fi căzut în gol de la unul dintre nivelele superioare ale imobilului cu zece etaje. El a fost găsit decedat de angajatul firmei care asigură mentenanţa ascensorului.
„Poliţiştii care s-au deplasat la faţa locului au stabilit identitatea victimei, în persoana unui bărbat în vârstă de 44 de ani, din municipiul Botoşani. Totodată, au fost demarate cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de ucidere din culpă, urmând să stabilim cu exactitate care sunt împrejurările în care a intervenit decesul”, a precizat Nenişcu.
Medicii legişti au ridicat corpul neînsufleţit al bărbatului în vederea efectuării necropsiei. Una dintre principalele ipoteze este aceea că bărbatul s-ar fi sinucis.
Sursa: Realitatea de Botosani
Citește și:
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











