Advertising
A ajuns la închisoare după ce s-a urcat la volan. Ce faptă a comis un bărbat din județul Suceava
12 nov. 2021, 17:49

A ajuns la închisoare după ce s-a urcat la volan. Ce faptă a comis un bărbat din județul Suceava
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Acesta a fost reținut și apoi escortat către Penitenciarul Botoșani, în vederea încarcerării.
La data de 11 noiembrie 2021, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Corni au reușit identificarea unui bărbat de 42 de ani, din județul Suceava, pe numele căruia era emis de către Judecătoria Suceava, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.
Bărbatul a fost condamnat la 1 an si 11 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
Întrucât, din verificările efectuate s-a stabilit faptul că acesta locuiește efectiv în comuna Corni, au fost efectuate activități specifice de căutare în zonă, bărbatul fiind depistat, ulterior, în municipiul Botoșani.
Acesta a fost reținut și apoi escortat către Penitenciarul Botoșani, în vederea încarcerării.
Sursa: Realitatea de Botosani
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:35 - Inteligența Artificială remodelează piața IT: peste 100.000 de concedieri în doar câteva luni
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














