Advertising
PSD, lăsat pe dinafară? Șeful PNL Botoșani vrea alianță PNL-USR-UDMR

Valeriu Iftime/ Facebook
Scris de Daniel Onescu Publicat: 8 mai 2026, 12:55
Șeful liberalilor din Botoșani, Valeriu Iftime, susține forțarea unei coaliții de dreapta, fără PSD. Oficialul consideră că retragerea PNL de la guvernare este o eroare și că partidul trebuie să revină la masa negocierilor cu USR și UDMR.
Citește și
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 15:05Bolojan l-a activat pe Blaga: ce plan are cu „Buldogul” și ce rol îi pregătește în PNL
- 14:53AUR anunță „victorie” în BPR din Parlament: Audierile miniștrilor "nu vor mai fi un simulacru"
- 13:24SUA și Iranul au ajuns la un acord de principiu. Negocierile finale trebuie încheiate în 60 de zile
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News

























