Răfuială violentă între doi șoferi din Botoșani, pe străzile Iașului

FOTO: monitorulbt.ro
Un conflict mai vechi între doi șoferi din Botoșani a degenerat într-un episod extrem de violent, petrecut în noaptea de 11 spre 12 iunie, în municipiul Iași, zona Ateneu – Tătărași.
Unul dintre șoferi ar fi provocat intenționat o coliziune gravă pe strada Ion Creangă, transformând disputa într-o scenă de film de acțiune. În cele două mașini se aflau șase persoane, iar după impact tensiunile au continuat: unul dintre șoferi l-a atacat pe celălalt cu spray lacrimogen, potrivit monitorulbt.ro.
Intervenția autorităților a fost amplă, la fața locului ajungând echipaje de descarcerare, pompieri și ambulanțe.
Cel mai grav rănit este un tânăr de 18 ani, pasager în una dintre mașini, care a rămas încarcerat și a fost internat în stare critică la ATI.
Șoferul atacat, în vârstă de 32 de ani, a suferit multiple contuzii și o arsură chimică oculară severă. Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili exact circumstanțele incidentului.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 15:06 - Guvernul aprobă sprijin pentru companiile locale fără pierderi și pentru familii vulnerabile
- 13:59 - Trotinetele electrice fac noi victime în Neamț. Două minore au ajuns la spital cu multiple răni
- 12:33 - ISU Mureș este câștigătoarea titlului mondial „Best Technical Team” la descarcerare
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News

























