Advertising
Economist: „Bolojan a prăbușit economia mai rău decât pandemia!”

Economist: „Bolojan a prăbușit economia mai rău decât pandemia!”
Scris de Realitatea de Botosani Publicat: 12 mar. 2026, 15:05
Economia s-a prăbușit mai rău ca după criza din 2008 sau după pandemie. Este analiza șocantă a analiștilor economici care avertizează că din cauza măsurilor de austeritate și a factorilor externi, consumul din România a scăzut cu peste 25%.
Citește și
- 20:57Fost ministru al Energiei: ”Victorie pentru România! Putem construi hidrocentralele blocate de ONG-uri!”
- 14:06Românii cheltuie peste 85% din tot ce câștigă. Taxele și impozitele apasă greu pe bugetele familiilor de la oraș
- 12:11ANAF trimite notificări în toată țara! Românii cu venituri din străinătate, obligați să depună Declarația Unică
- 10:12Salariul minim crește la 4.325 lei brut de la 1 iulie 2026. Ce se schimbă pentru angajați
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News


























