PREMIERUL - ÎNTÂLNIRE LA PALATUL VICTORIA CU MINISTRUL SĂNĂTĂŢII

PREMIERUL - ÎNTÂLNIRE LA PALATUL VICTORIA CU MINISTRUL SĂNĂTĂŢII
În cadrul întâlnirii urmează fie analizat, între altele, stadiul proiectelor de investiţii
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, şi secretarul de stat Alexandru Rogobete s-au prezentat, luni, la Palatul Victoria, pentru discuţii cu prim-ministrul Marcel Ciolacu.
Potrivit unor surse guvernamentale, în cadrul întâlnirii urmează fie analizat, între altele, stadiul proiectelor de investiţii privind infrastructura din Sănătate.
Legat de situaţia de la Spitalul Sfântul Pantelimon din Bucureşti, premierul a precizat săptămâna trecută că aşteaptă în perioada imediat următoare de la şeful Corpului său de control o informare în baza documentelor solicitate de la Corpul de control al Ministerului Sănătăţii cu privire la ancheta derulată la această unitate medicală.
AGERPRES
Citește și:
- 14:27 - Ilie Bolojan explică scenariile moțiunii de cenzură: ce se întâmplă dacă Guvernul cade sau rămâne în funcție
- 12:15 - Autostrada Pașcani–Suceava–Siret ar putea fi finalizată până în 2029. Bolojan anunță semnarea contractelor pentru două loturi
- 12:04 - 1 mai 2026: 16 ani de la înființarea UNPR
- 11:21 - Trump respinge ideea de vestă antiglonț după o nouă tentativă de atac: „Aș părea cu 10 kilograme mai greu”
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














