Tractorist cercetat pentru că a distrus un gard
20 aug. 2018, 10:56
Actualizat: 20 aug. 2018, 10:56
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Ieri, poliţiştii Secţiei Rurale nr. 5 au fost sesizaţi prin apel 112 de un bărbat din oraşul Bucecea cu privire la faptul că un conducător auto aflat sub influenţa băuturilor alcoolice a intrat cu tractorul în gardul locuinţei sale.
În urma cercetărilor efectuate a rezultat faptul că un bărbat de 41 de ani din comuna Vlădeni care conducea un tractor pe raza localităţii Călineşti, a acroşat gardul unei locuinţe, distrugând cinci coli de tablă.Conducătorul de vehicul emana halenă alcoolică, însă a refuzat să fie testat alcoolscopic, fiind condus la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.În cauză se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunilor de conducere sub influenţa alcoolului şi distrugere.
Citește și:
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











