Advertising
Premierul Belgiei, primit de Nicolae Ciucă la Palatul Victoria
13 apr. 2022, 08:49

Premierul Belgiei, primit de Nicolae Ciucă la Palatul Victoria
Alături de preşedintele Klaus Iohannis, premierii român şi belgian vor vizita Baza 57 Aeriană Mihail Kogălniceanu
Prim-ministrul Regatului Belgiei, Alexander De Croo, a fost primit, miercuri, la Palatul Victoria de premierul Nicolae Ciucă, în cadrul vizitei oficiale pe care o efectuează în România.
După momentul de întâmpinare în holul de onoare, cei doi înalţi oficiali au programat un mic dejun de lucru.
Ulterior, alături de preşedintele Klaus Iohannis, premierii român şi belgian vor vizita Baza 57 Aeriană Mihail Kogălniceanu.
Marţi, Alexander De Croo s-a întâlnit, la Palatul Cotroceni, cu preşedintele Klaus Iohannis.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














