Actualitate· 1 min citire

Jandarmii au descins la un centru de plasament. Pentru a oferi cadouri

21 dec. 2018, 17:06
Actualizat: 21 dec. 2018, 17:06

Articol scris de Sauciuc Razvan

Jandarmii din cadrul IJJ Botoșani le-au făcut o bucurie copiilor de la minicentrul Ruxandra din muncipiul Botoşani. Aceștia au oferit cadouri celor şapte copii aflaţi în acest centru de îngrijire a minorilor.

Din donaţiile angajaţilor Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Botoşani au fost achiziţionate dulciuri, dar şi produse de curăţenie care vor fi folosite de personalul care deserveşte centrul.

O altă familie cu doi copii mici a fost vizitată ceva mai târziu, aceştia primind cu zâmbetul pe buze dulciurile şi produsele alimentare atât de necesare pe masa de Crăciun.

Tot din donaţiile angajaţilor Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Botoşani a fost trimis un ajutor financiar pentru o fetiţă în vârstă de doi ani, internată la Centrul Naţional de Recuperare Neuropsihomotorie Copii, în urma unui accident de circulaţie în care mama sa, ofiţer jandarm în cadrul Şcolii Militare de Subofiţeri Jandarmi Fălticeni, a decedat.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate