Advertising
Femeie lovită de o mașină pe trecerea de pietoni
27 feb. 2019, 10:21

accident bulevard noaptea
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Ieri seară, un bărbat de 32 de ani din municipiul Botoşani care conducea un autoturism pe bulevardul Mihai Eminescu, a surprins şi accidentat o femeie de 43 de ani, angajată în traversarea drumului public pe marcajul pietonal.
După producerea accidentului victima a fost transportată la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor de specialitate.Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul fiind negativ. În cuză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii e vătămare corporală din culpă, urmând ca la finalizarea cercetărilor să fie propusă o soluţie procedurală.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:57 - Explicația surprinzătoare a Maiei Sandu după decretul pentru Traian Băsescu: „Nu puteam face asta mai devreme”
- 18:31 - Mandat încheiat prematur! Cosmin Olăroiu nu mai continuă pe banca Emiratelor Arabe Unite
- 17:27 - Italia trimite avioane de luptă și militari în România după incidentul de la Galați! Misiunea a fost urgentată
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














