Culisele statului paralel, ora 18:00 - Retrocedări cu cântec. Cum a fost privatizat sectorul 6 pe bucăți

Culisele statului paralel, ora 18:00 - Retrocedări cu cântec. Cum a fost privatizat sectorul 6 pe bucăți
Povestea unui om de afaceri care a cunoscut succesul in afaceri imobiliare la doar 33 de ani insa nu a reusit si in politica
Retrocedarea proprietăților naționalizate de stat a alimentat o piață imobiliară subterană pe seama căreia multi afaceriști obscuri au devenit mari latifundiari ai orașelor. Este si cazul sectorului 6! Cum a fost privatizat sectorul pe bucati? Reteta clasica! Drepturi litigioase cumparate pe nimic si puneri in posesie pe banda de catre edilul Poteras cu ajutorul Prefecturii. Peste 16 hectare cumparate cu mai putin de 1 milion de euro.
Cand n-au mai avut ce retroceda, au facut o firma de ridicat masini care a bagat mana ilegal in buzunarele bucurestenilor mult si bine.
Povestea unui om de afaceri care a cunoscut succesul in afaceri imobiliare la doar 33 de ani insa nu a reusit si in politica. Dar l-au ajutat politicienii din plin!
Una dintre multele povesti de retrocedari cu cantec si zeci de milioane de euro facute de baietii destepti peste noapte! Astazi, de la ora 18:00, la Culisele statului paralel, cu Anca Alexandrescu.
Citește și:
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
- 21:39 - Daniel Udrescu: Cele mai solide strategii profesionale nu se nasc din…
- 18:40 - Bani de la stat în 2026: cine primește 925 lei lunar începând din luna mai
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











