Coridoarele verzi de tranzit pentru refugiați pot fi văzute de astăzi printr-o aplicație

Coridoarele verzi de tranzit pentru refugiați pot fi văzute de astăzi printr-o aplicație
Datele sunt furnizate în limba română, engleză și ucraineană, pentru modurile de transport feroviar, rutier și aerian.
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, anunță faptul că începând de astăzi, 13 martie, pune la dispoziția celor interesați o aplicație prin care sunt prezentate #coridoarele verzi de tranzit pe teritoriul României, pentru persoanele refugiate din Ucraina.
Datele sunt furnizate în limba română, engleză și ucraineană, pentru modurile de transport feroviar, rutier și aerian.
Prin această aplicație persoanele refugiate care vor să tranziteze România pot alege cele mai eficiente rute.
Aplicația a fost dezvoltată de CESTRIN, unitatea aflată în coordonarea Ministerului Transporturilor, în colaborare cu Centrul Național de Coordonare și Conducere a Intervenției și Inspectoratul General al Poliției.
Aplicația poate fi accesată din linkul de mai jos:
https://cestrin.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=68e8bb8089cc4d3f9d0a0cbe44afc425
Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 11:56 - Vreme rece, precipitații mixte și vânt puternic, până sâmbătă dimineață. Avertismentul meteorologilor
- 10:24 - Ministrul Justiției, despre numirea șefilor parchetelor de către Nicușor Dan: „La capătul acestui drum nu sunt mize personale, nume sau orgolii”
- 09:53 - Cum va fi vremea de Paște? Prognoză specială de la meteorologul ANM Radu Ilea
- 09:34 - Membrii CNA, convocați de Mihail Neamțu în urma retragerii licenței Realitatea Plus
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











