Centenarul Marii Uniri la Centru de Agrement Codrii de Aramă
11 aug. 2018, 16:50
Actualizat: 11 aug. 2018, 16:50
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
În perioada 7 – 9 august 2018, Asociația Ecologistul Botoșani a sărbătorit centenarul Marii Uniri în central de agrement Codrii de Aramă. Acțiunea a făcut parte din proiectul “Să cunoaștem cultura Botoșaniului”, proiect finanțat prin Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Botoșani.
Activitatea proiectului a constat într-un atelier de lucru cu prezentarea ghidului turistic al zonei metropolitante a județului Botoșani, vizite la casele memoriale Mihai Eminescu și Nicolae Iorga, la bisericile monumente istorice Uspenia și Sf. Gheorghe precum și la Lacul cu nuferi. În total au beneficiat de activitățile proiectului un număr de 16 copii din mediul rural.

Citește și:
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News










