Advertising
Bărbat înșelat de doi indivizi din București și Ialomița
19 feb. 2019, 12:39

inel
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
În cursul zilei de ieri, polițiștii secției Mihăileni au fost sesizați de către un bărbat de 33 ani din comuna Lozna cu privire la faptul că a fost abordat de doi cetățeni necunoscuți, care s-au recomandat a fi cetățeni turci.
Cei doi i-au spus că au rămas fără motorină și i-au oferit spre vânzare un inel din metal de culoare galbenă, spunându-i că este din aur. Imediat după primirea sumei de bani, cei doi au părăsit zona în grabă cu ajutorul unui autoturism. Au fost depistați în scurt timp iar polițiștii au constatat că cei doi turci erau de fapt un tânăr în vârstă de 21 ani și un bărbat de 47 ani, unul din judeţul Ialomița iar celălalt din municipiul București.Au fost conduși pentru cercetări la sediul Poliţiei unde au recunoscut fapta comisă. Poliţiştii au deschis un dosar penal în care se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de înșelăciune.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














