35 de amenzi împărțite comercianților din Darabani
18 mar. 2019, 13:55
Actualizat: 18 mar. 2019, 13:55

Darabani-oameni-pietonal-e1552909902266
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
La sfârșitul săptămânii trecute, poliţiştii oraşului Darabani şi cei din cadrul Secţiei Rurale nr. 7 au organizat o acţiune pe raza de competenţă, pentru prevenirea şi combaterea actelor ilicite de comerţ cu produse accizabile.
Cu ocazia activităţilor specifice desfăşurate, au fost legitimate 100 de persoane şi controlate 37 de unităţi economice.Ca urmare a neregulilor constatate, poliţiştii au aplicat 35 de sancţiuni contravenţionale, valoarea totală a acestora depăşind suma de 40.000 de lei.De asemenea, au fost confiscate peste 400 de pachete de ţigarete de diferite mărci, de provenienţă străină şi cantitatea de 55 de litri de alcool.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News










