FC Botoșani învinge pe Dinamo în minutul 90

0
52

FC Botoșani a câștigat cu scorul de 1-0, singurul gol al partidei fiind marcat de George Câmpanu, un jucător în vârstă de 18 ani.

Prima repriză a fost una foarte slabă, cu puține faze de poartă și cu un ritm scăzut de joc. Singura ocazie de gol a fost cu două minute înainte de pauză când Țigănașu a șutat din interiorul careului, mingea a fost deviată dar Piscitelli a reușit să respingă în corner. În partea secundă a fost o singură echipă pe teren. FC Botoșani a jucat mult mai ofensiv și a stat în jumătatea de teren dinamovistă. În minutul 55 Roman este faultat în careu dar arbitrul Radu Petrescu refuză să dicteze penalty pentru FC Botoșani. Ashkovski, Keita și Moussa au șansa golului dar scorul rămâne egal până în minutul 90 când juniorul George Câmpanu, intrat cu câteva secunde înainte pe teren, marchează golul victoriei.