AMICAL. FC Botoșani – Ludogorets 3-1 (1-1)

0
47

FC Botoșani s-a impus cu scorul de 3-1 în fața formației Ludogorets, o echipă mult mai titrată și care an de an joacă în cupele europene.

Bulgarii au deschis scorul prin Natanael în minutul 12 iar FC Botoșani a egalat prin Burcă în minutul 36. În partea secundă, FC Botoșani a mai marcat două goluri prin Lorand Fulop și Cătălin Golofca.

Liviu Ciobotariu a început meciul cu Fraisl- Patache, Chindriș, Burcă, Soileidis- Onghenda, Diakite, Papa- Corban, Roman, Buș.

În partea secundă au jucat: Pap- Dumitraș, Miron, Pițian, Jeison- Târșa, Rodriguez, Fabbrini- Golofca, Fulop, Armando.

La Ludogorets au jucat doar doi români. Este vorba de Claudiu Keseru și Ady Popa. Dragoș Grigore și Cosmin Moți nu au fost folosiți.

La această partidă a asistat și selecționerul Cosmin Contra.