Advertising
WIMBLEDON 2024: PAOLINI, PRIMA FINALISTĂ
12 iul. 2024, 09:52

WIMBLEDON 2024: PAOLINI, PRIMA FINALISTĂ
Jasmine Paolini (7 WTA) a devenit prima italiancă ajunsă într-o finală de Wimbledon
Jasmine Paolini (7 WTA) a devenit prima italiancă ajunsă într-o finală de Wimbledon în Era Open, după ce a eliminat-o, joi, pe croata Donna Vekić cu 2-6, 6-4, 7-6 [8].
Duelul de pe Terenul Central a durat 2 ore şi 51 de minute, cea mai lungă semifinală feminină din istoria turneului de pe iarba londoneză, notează Radio România Sport.
Vicecampioană la Roland Garros în urmă cu o lună, Jasmine Paolini o va înfrunta în finală pe câştigătoarea semifinalei dintre cehoaica Barbora Krejcikova (25 WTA) și kazaha Elena Rîbakina (4 WTA).
Citește și:
- 14:49 - MM Stoica a explodat după ce FCSB a ratat două transferuri importante: „Nu aruncăm cu banii!” Ce sume uriașe au cerut cluburile
- 08:29 - Handbal feminin: Metz este noua campioană a Europei. CSM București a câștigat finala mică din Liga Campionilor
- 17:47 - Cristi Chivu, mesaj înainte de Cupa Mondială: echipa surpriză pe care o vede periculoasă
- 15:48 - Cutremur în Ștefan cel Mare! Dinamo a anunțat plecarea lui Zeljko Kopic după aproape 3 ani
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














