Urmărit general, prins de polițiști în gara din Botoșani
12 oct. 2021, 15:21
Actualizat: 12 oct. 2021, 15:21

Urmărit general, prins de polițiști în gara din Botoșani
Articol scris de Scris de Sergiu Badarau
Acesta este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de furt și întrucât nu a fost identificat în localitatea de domiciliu
La data de 11 octombrie 2021, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale în colaborare cu polițiști din cadrul Postului de Poliție TF Focșani, au reușit identificarea unui bărbat de 40 de ani, din comuna Corni, pe numele căruia era emis, de către Tribunalul Constanța, un mandat de arestare preventivă.
Acesta este cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de furt și întrucât nu a fost identificat în localitatea de domiciliu, a fost dat în urmărire națională, iar în urma activităților de verificare a fost depistat în stația CFR Focșani.
Bărbatul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Botoșani, urmând a fi prezentat instanței emitente, în vederea confirmării mandatului.
Sursa: Realitatea de Botosani
Citește și:
- 12:41 - Se răcește relația între naș și fin? Gigi Becali, tenisuni cu Mirel Rădoi din cauza lui Chiricheș
- 11:48 - Iranul ridică tensiunea: avertisment dur pentru navele militare după negocierile ratate cu SUA
- 10:57 - Nicușor Dan, mesaj de Paște pentru români: „Binele poate vindeca o societate”
- 10:02 - Donald Trump: „Nu contează acordul cu Iranul. America câștigă oricum”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











