Șase botoșăneni au ajuns la UPU din cauza petardelor
2 ian. 2019, 21:27
Actualizat: 2 ian. 2019, 21:27

petarde
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Petardele și celelalte materiale pirotehnice sunt interzise dar cine a vrut și-a cumpărat fără mare efort. De mai bine de o săptămână, în municipiul Botoșani bubuie aceste materiale pirotehnice de parcă e război.
Doar în noapte de revelion, șase botoșăneni au ajuns la Unitatea de primiri Urgențe a Spitalului Județean Botoșani după ce s-au jucat cu petardele. Unui bărbat în vârstă de 38 de ani i-a explodat petarda în mână și a suferit răni grave. De asemenea, o femeie a suferit arsuri la un ochi după ce o petardă i-a explodat în apropierea feței.
Citește și:
- 08:40 - Blocaj în negocierile cu Iranul: JD Vance spune că Teheranul a refuzat compromisurile propuse de SUA
- 08:38 - Armistițiul de Paște, încălcat de sute de ori: Kievul acuză Rusia de peste 400 de atacuri
- 20:20 - Vreme capricioasă de sărbători! Noaptea de Înviere aduce frig accentuat și instabilitate
- 20:16 - Subiectul Realitatea PLUS ia amploare majoră în presa internațională. După jurnaliștii americani, cei italieni preiau cazul deciziei CNA și trag semnalul de alarmă
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News










