Actualitate· 1 min citire

Relu Tîrzioru: „Prima dată ar trebui să facem centură la Bacău și după aia aia să începem drumul Tg. Frumos - Botoșani”

8 iul. 2018, 07:54
Actualizat: 8 iul. 2018, 07:54

Articol scris de Sauciuc Razvan

Unul dintre cei mai importanți primari PSD din județul Botoșani consideră că ar fi mult mai importantă centura Bacăului decât drumul Botoșani – Tg. Frumos.

Relu Tîrzioru, primarul orașului Săveni, susține că modernizarea drumurilor din România nu se realizează după niște studii de trafic și după o strategie bine realizată.

„Fiecare drum ar trebui să se facă după un studiu de trafic, ar trebui să vorbim de o strategie de dezvoltare a României. Prima dată ar trebui să facem centură la Bacău și după aia aia să începem drumul Tg. Frumos - Botoșani. Binele se propagă de la centru către periferie. În goana noastră de a fi răi cu ceilalți uităm să gândim sănătos și logic”

, a afirmat Relu Tîrzioru.

Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate