FC Botoșani – Zimbrul Chișinău 4-1. Debut cu victorie pentru Liviu Ciobotariu

0
42

Liviu Ciobotariu a debutat astăzi pe banca echipei FC Botoșani, în amicalul jucat împotriva formației Zimbrul Chișinău. Partida s-a jucat de la ora 11.00, pe stadionul Mecanex.

Antrenorii FC Botoșani au început meciul cu: Pap – Patache, Miron, Chindriș, Chitoșcă – Rodriguez, E. Papa – Golofca, Ongenda, Fabbrini – Trujic.

Atacantul sârb Nikola Trujic a deschis scorul în minutul 15 dar oaspeții au egalat prin Dan Pâslă, în minutul 30. Cu șapte minute înainte de pauză, fundașul George Miron a readus pe FC Botoșani în avantaj.

La pauză, antrenorii de la FC Botoșani au schimbat toți jucătorii din compartimentul ofensiv. Echipa care a început partea secundă: Fraisl – Dumitraș, Miron, Chindriș, Chitoscă – Rodriguez, E. Papa – Corban, Fulop Florescu – Brekalo

Fundașul George Miron a marcat pentru 3-1 în debutul reprizei secunde după care a urmat un joc de luptă. Cu două minute înainte de final, Andrei Dumitraș a marcat de la aproape 60 de metri iar partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 4-1.

În această partidă nu au jucat Karaboue și Roman, ambii cu probleme medicale. De asemenea, au lipsit Soiledis, Oaidă și Pițian care sunt de mai mult timp accidentați.