FC Botoșani – Sepsi 0-0 GALERIE FOTO

0
44

FC Botoșani continuă seria jocurilor și evoluțiilor modeste. După egalul cu Astra și înfrângerea de la Iași, echipa lui Costel Enache a făcut un nou pas greșit, remizând pe teren propriu cu Sepsi Sf. Gheorghe.

Prima repriză a fost una foarte slabă, cu puține ocazii la cele două porți, cu multe faulturi și cu un joc încâlcit la mijlocul terenului.

În minutul 11, Eugen Neagoe este nevoit să facă prima schimbare. Velev a părăsit terenul după un duel cu Oaidă. În locul lui Velev a intrat Karnitski.

Prima ocazie semnificativă a botoșănenilor a venit în minutul 30 dar Hervin Ongenda nu l-a putut învinge pe goalkeeperul oaspeților. Finalul primei reprize a aparținut oaspeților dar jucătorii lui Neagoe nu reușesc să-i dea emoții lui Pap iar la pauză era 0-0.

FC Botoșani începe în atac partea secundă. Ongenda execută un corner de pe stânga, Burcă reia cu capul dar mingea lovește bara. Botoșănenii au controlat jocul dar Chitoșcă, Roman și Oaidă nu au nimerit porta iar partida s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. FC Botoșani rămâne cu o singură victorie în acest sezon.