FC Botoșani învinge Iașiul și termină pe locul 3 FOTO

0
46

FC Botoșani a învins cu 2-1 pe Poli Iași și a încheiat sezonul regular pe locul 3, în fața FC SB-ului, echipă pe care o va întâlni în prima etapă a play-off-ului.

FC Botoșani a făcut o primă repriză modestă și s-a văzut relaxarea în jocul elevilor lui Marius Croitoru care deja era calificată în play-off. Ieșenii au profitat de jocul mai slab al botoșănenilor și au marcat prin Omoh în minutul 29. La pauză, Croitoru face două schimbări, îi introduce pe Carlone și Keita iar acesta din urmă a marcat după doar două minute. FC Botoșani rămâne în ofensivă iar în minutul 55 croatul Marko Dugandzic marchează pentru 2-1 și are patru goluri decisive în patru meciuri.

În prima etapă a play-off-ului, FC Botoșani va întâlni pe FC SB, echipă care a încheiat campionatul regular pe locul patru.