FC Botoșani învinge campioana cu 2-1 GALERIE FOTO

0
32

FC Botoșani a învins campioana României cu scorul de 2-1 și rămâne în lupta pentru play-off. Dan Petrescu a venit fără mai mulți titulari la Botoșani dar cu toate acestea CFR a avut ocaziile mai mari.

FC Botoșani a început foarte bine jocul și în minutul 13 Ashkovski deschide scorul după o bâlbâială în careul clujean. Replica CFR-ului vine imediat iar în minutul 19 Itu este aproape de egalare dar Pap are o intervenție spectaculoasă și își salvează echipa. În minutul 21, CFR reușește egalarea prin Pereira care a marcat cu capul din interiorul careului.

Tot CFR a fost echipa mai periculoasă și în partea secundă. Golofca scapă pe contraatac trimite un lob peste Pap dar mingea trece puțin pe lângă poarta lui Pap. În minutul 71, Keita scapă pe partea stângă, centrează în careu iar Roman marchează cu capul. CFR putea egala în minutul 88 dar Pap în blochează pe Costache și partida se încheie cu victoria echipei FC Botoșani care rămâne în lupta pentru play-off.