Advertising
Angajații din sănătate protestează la Ministerul Muncii împotriva noii legi a salarizării

Protest la Ministerul Muncii
Scris deRealitatea de Botosani
Publicat28 mai 2026, 11:14
Actualizat28 mai 2026, 12:57
Sursărealitatea.net
Încep protestele față de noua lege a salarizării. De la ora 11, angajații din sănătate pichetează sediul Ministerului Muncii după ce noua lege vine cu tăieri drastice de sporuri ce duc la scăderi de venituri.
Citește și
- 10:24Ninel Peia, după desemnarea lui Adrian Veștea: „S-a terminat cu experimentele ideologice făcute pe spatele României!”
- 10:16Ce urmează în România după desemnarea noului premier, Adrian Veștea? Bogdan Chirieac: „Nu ar trebui să fim prea optimiști în ceea ce privește viitorul guvern.”
- 10:08Cine este Adrian Veștea, liderul PNL desemnat să formeze guvernul?
- 10:04Ilie Bolojan, reacție după nominalizarea lui Veștea: Un act ostil, o încercare de rupere a PNL
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News

























