Advertising
Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă prelucrază în țară produsele agricole

Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă prelucrază în țară produsele agricole
Scris de Realitatea de Botosani Publicat: 4 aug. 2022, 11:29
Fermierii vor primi un bonus de 10%, dacă aleg să prelucreze în țară produsele agricole. Plafonul va fi de 200 de milioane de euro. Anunțul a fost făcut de Nicolae Ciucă. Premierul a dat asigurări că producția de grâu din anul acesta va acoperi necesarul intern și va mai rămâne grâu și pentru export.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:58Război în Orientul Mijlociu. SUA și Iran s-au atacat din nou
- 07:49Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, anunță că va demisiona și va convoca alegeri anticipate
- 07:43Venezuela, zguduită de un nou cutremur în timpul operațiunilor de salvare după seismele de miercuri
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News


























