Accident la Dorohoi. Autoturism târât 25 de metri pe calea ferată

gara-botosani-tren-1
Un accident rutier s-a produs noaptea trecută, în jurul orei 2.30, în municipiul Dorohoi. Trenul marfar care se deplasa pe ruta Adjud-Dorohoi, cu o viteză mică, la nivel de trecere cu calea ferata de pe strada Salciilor din municipiul Dorohoi a lovit un autoturism, pe care la târât aproximativ 25 de metri.Conducătorul auto nu a observat trenul deși intersecția era marcată cu indicatorul"Crucea lui Andrei". In autoturism erau trei persoane. Din cele declarate de conducătorul auto, pasagerul de pe bancheta din spate acuza dureri și s-ar fi deplasat la spital cu un taxi, până la sosirea forțelor de intervenție. Echipajul ISU ajuns la fata locului a intervenit pentru asigurarea măsurilor de prevenire a izbucnirii unui incendiu.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News










