Hagi:”Cred că am făcut un meci foarte bun și trebuia să plecăm cu cele trei puncte.” Botoșani – Farul 1-1

0
127

Farul și Botoșani au încheiat la egalitate, scor 1-1, în ultimul duel din etapa a patra din Liga 1.

Scorul a fost deschis încă din minutul 5, de către Mihai Roman II, după o deviere a lui Sebastian Mladen. Cu câteva minute înainte de finalul primei reprize, Vlad Morar a transformat fără probleme o lovitură de la 11 metri, obținută de către Farul după un henț în careu al lui Dragu. Astfel, Farul a restabilit egalitatea în minutul 40.

Farul ratează ocazia de a urca pe primul loc în clasamentul Superligii. Acesta rămân pe locul 4.

”Cred că meritam mult mai mult, am avut multe ocazii, dar asta este. Cred că e unul dintre cele mai bune meciuri din Liga 1. Sunt foarte mulțumit de jucători, de atitudinea lor, jocul foarte bun. Cred că am făcut un meci foarte bun și trebuia să plecăm cu cele trei puncte. Felicitări pentru Hermannstadt, cei de acolo fac foarte bine, au omogenitate, e o echipă foarte grea”, a declarat Gheorghe Hagi.

În etapa următoare, Farul va juca pe teren propriu cu Hermannstadt, luni, 15 august.

Sursa: Realitatea de Constanta