CSM Botoșani a învins în deplasarea de la Iași la o diferență de 11 goluri

0
46

CSM Botoșani s-a impus cu scorul de 37-26 în deplasarea de la Iași și și-a asigurat calificarea la turneul semifinal pentru promovarea în Liga Zimbrilor.

CSM Botoșani a început bine prima repriză iar în minutul 15 conducea cu 10-6. Încurajați de o galerie numeroasă ieșenii au reușit egalarea iar prima repriză s-a încheiat cu scorul de 15-15.

Echilibrul s-a menținut și în startul reprizei a doua. Jucătorii experimentați ai Botoșaniului au reușit să facă diferența în ultimele 15 minute și să învingă pe Poli Iași cu scorul 37-26. Cu aceasta victorie, CSM Botoșani și-a asigurat calificarea la turneul semifinal. În următoarea etapă, echipa antrenată de Radu Roșu va juca pe teren propriu cu liderul CSU Suceava.