VIDEO Sepsi – FC Botoșani 1-0, în ultimul meci din play-off

0
63

În ultima etapă din play-off, Sepsi – FC Botoșani s-a terminat 1-0, cu un gol marcat de covăsneni în minutul 90 și alt gol anulat al moldovenilor în minutul 90+2, scrie Digisport.

Meciul a început cu șutul superb al lui Petrila, care a trecut puțin peste poarta lui Pap. Botoșaniul a dat replica prin Patache, care nu l-a putut învinge pe portar. Sepsi a ratat apoi o ocazie uriașă, prin Dumiter, singur cu portarul, iar peste câteva minute a nimerit transversala prin Eder Gonzalez. Moldovenii au cerut apoi două penalty-uri, în minutele 30 și 42.

Repriza a doua a început furtunos, cu ocazii mari ale lui Sepsi, în minutele 46 și 55, iar apoi Golofca a ratat și el singur cu portarul. Finalul a fost incendiar. Mai întâi Ninaj nu l-a putut învinge pe Pap, iar la poarta cealaltă, Papa a ratat și el singur cu portarul. Safranko a înscris în minutul 90, la ultimul său meci pentru Sepsi, iar peste două minute, Camara a marcat și el pentru Botoșani, însă reușita sa a fost anulată pentru un presupus offside.

Sepsi – FC Botoșani s-a terminat 1-0, iar moldovenii termină sezonul pe locul 6, în timp ce covăsnenii aveau deja asigurat locul 4, care duce la finala barajului pentru Conference League.