VIDEO Cel mai frumos meci de fotbal al etapei s-a încheiat la egalitate!

0
59

Meci pur și simplu nebun în etapa a șaptea, între Sepsi și FC Botoșani, cu ocazii „la minut”. Gazdele au ratat enorm, moldovenii au condus, dar echipa lui Grozavu a egalat în minutul 89 și partida s-a terminat cu scorul de 1-1, scrie Digisport

Sepsi – FC Botoșani 1-1. Meci cum rar se vede în Liga 1, cu o sumedenie de ocazii

Partida a început cu 4 ocazii ale lui Sepsi până în minutul 8, prin Păun, Chunchukov și Ninaj de două ori, iar portarul Pap a făcut minuni între buturi.

Botoșaniul a avut prima șansă în minutul 17, prin Mateus, însă tot Sepsi a fost mai periculoasă. A ratat prin Golofca și Păun, dar același portar Pap a fost de fiecare dată pe fază.

Apoi a ieșit din nou la rampă Chunchukov, care a ratat două ocazii într-un minut, iar ultima oportunitate a primei reprize a avut-o Botoșaniul, prin Mateus.

Sepsi – FC Botoșani 1-1. Gazdele rămân cu o singură victorie în acest sezon

În partea secundă, Croitoru și-a impulsionat elevii, pentru a mai recupera din imaginea primei părți, iar puștiul Dragu a nimerit bara. Apoi moldovenii au avut 3 șanse în aceeași fază, prin Mateus, Papa și Ongenda.

În mod firesc, a venit și golul și l-a reușit Chindriș. Mateus a mai avut o posibilitate de a marca, iar la poarta cealaltă, Sepsi a irosit o șansă bună prin Eder.

În cele din urmă, gazdele au egalat în minutul 89, prin Dumitrescu și au mai ratat o ocazie mare în prelungiri, iar Sepsi – Botoșani s-a terminat 1-1.