Minori transportați la spital după ce un perete s-a prăbușit peste ei
19 iun. 2019, 11:56
Actualizat: 19 iun. 2019, 11:56

copil upu pediatrie2
Articol scris de Scris de Sauciuc Razvan
Pompierii botoșăneni au fost solicitați să intervină în această dimineață, pe strada Dumbrava Roșie din municipiul Dorohoi, pentru a scoate doi minori de sub un perete care s-a dărâmat.
Cei doi minori se aflau în zona unei case părăsite iar la un moment dat unul dintre pereți s-a prăbușit peste aceștia. Băiatul în vârstă de 15 ani a scăpat cu răni minore. În schimb, celălalt a fost transportat la spitalul din Dorohoi și ulterior la Secția de Pediatrie a Spitalului Județean Botoșani. El a fost diagnosticat cu traumatism de coloană.
Citește și:
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News










