EMOȚII LA FINAL DE BAC: ULTIMA PROBĂ PENTRU CANDIDAȚI

EMOȚII LA FINAL DE BAC: ULTIMA PROBĂ PENTRU CANDIDAȚI
Primele rezultate vor fi publicate luni, 18 august
Candidaţii care aparţin minorităţilor naţionale susţin joi examenul scris la Limba şi literatura maternă, aceasta fiind ultima probă din cadrul sesiunii de toamnă a Bacalaureatului.
Primele rezultate vor fi publicate luni, 18 august, până la ora 12:00.
În aceeaşi zi, între orele 14:00 și 18:00, pot fi depuse cererile de contestaţii, precum şi cele de vizualizare a lucrărilor, transmite reporterul RRA Felicia Mocanu.
Pe 19 şi 20 august se vor rezolva contestaţiilor, iar pe 26 august vor fi afişate rezultatele finale.
Pentru a promova examenul de Bacalaureat, candidaţii trebuie să obţină cel puţin nota 5 la fiecare probă scrisă, iar media generală să fie minim 6.
Citește și:
- 08:42 - Motivul pentru care elevii din Vrancea au ajuns în Dubai: „Nu am făcut nici plajă, nici shopping. Nu a fost vacanță!”
- 08:32 - Vizibilitate redusă în trafic din cauza ceții pe mai multe drumuri din țară
- 08:28 - ANM anunță temperaturi peste normalul perioadei în mare parte din țară
- 08:25 - Drone ucrainene au lovit un terminal petrolier major în portul rus Novorossiysk
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











