Advertising
ALERTĂ PE LITORAL! BĂRBAT DE 70 DE ANI, SCOS INCONŞTIENT DIN MARE, LA COSTINEŞTI
3 sept. 2025, 14:49

ALERTĂ PE LITORAL! BĂRBAT DE 70 DE ANI, SCOS INCONŞTIENT DIN MARE, LA COSTINEŞTI
A intervenit elicopterul SMURD
Alertă pe litoral! Un bărbat de aproximativ 70 de ani a fost scos inconștient din mare, miercuri, în staţiunea Costineşti. La fața locului a fost solicitat elicopterul SMURD, care l-a transportat pe bărbat de urgență la spital.
Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Dobrogea au anunţat, miercuri, că un bărbat de aproximativ 70 de ani a fost scos inconştient din apă, în zona Steaguri din Costineşti. Acolo s-au deplasat elicopterul SMURD şi o ambulanţă a Serviciului Judeţean. Bărbatul a fost dus de elicopterul SMURD la Unitatea de Primire Urgenţe a Spitalului Judeţean Constanţa.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:56 - Nicușor Dan, despre o posibilă nouă nominalizare a lui Ilie Bolojan: „Mă interesează o susținere a majorității, nu fac experimente” – LIVE TEXT
- 10:17 - Summitul B9 de la București: România în fața unei întrebări simple — cât de în siguranță ne simțim?
- 09:13 - Profesoară de 28 de ani din Suceava, găsită spânzurată
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News














