FC Botoșani se face de râs în Cupa României

0
42

Marius Croitoru a preferat să mizeze pe rezerve în optimile Cupei României, împotriva Clinceniului și s-a făcut de râs. A pierdut cu 2-0 și a părăsit Cupa României.

Jocul botoșănenilor în prima repriză a fost unul modest. Deși a avut o posesie mai bună, elevii lui Croitoru și-au trecut o singură șansă de gol prin Askhovski care a șutat pe lângă poartă din marginea careului. De partea cealaltă, gazdele s-au apărat cu toată echipa în multe momente iar în minutul 34 au reușit să marcheze prin Patriche, după mai multe greșeli în defensiva botoșăneană.

În partea secundă, Croitoru l-a trimis pe teren pe Ofosu, în speranța că va aduce un plus în compartimentul ofensiv dar jocul botoșănenilor a fost în continuare modest. Au mai intrat Câmpanu și Florescu dar FC Botoșani nu a mai reușit să-și creeze ocazii mari la poarta ilfovenilor.