FC Botoșani revine în lupta pentru locul 3

0
45

FC Botoșani obține prima victorie după reluarea campionatului. Echipa lui Marius Croitoru s-a impus cu 2-0 în fața unei echipe care nu a avut nicio ocazie de gol.

Prima ocazie a meciului a însemnat și primul gol. În minutul 15, Ofosu îi pasează lui Dugandzic iar golgheterul FC Botoșani deschide scorul. Gazdele încearcă să egaleze dar cei care marchează sunt tot oaspeții. În miutul 35, Keyta, pătrunde pe stânga, trece de Popa și îl învinge pe Pleșca. În ultimul minut al primei reprize, FC Botoșani putea marca încă un gol dar Pleșca s-a opus la șutul lui Florescu.

Repriza secundă începe cu o ocazie a lui Dugandzic care încearcă un lob peste Pleșca dar trimite și peste poartă. Gazdele încearcă să atace dar defensiva FC Botoșani își face bine treaba.