FC Botoșani o umilește pe Gaz Metan (VIDEO)

0
86

Moldovenii au făcut spectacol cu ultima clasată. Tîrcoveanu și Jaja au marcat superb, scrie DigiSport.

FC Botoșani n-a avut nicio problemă cu ultima clasată Gaz Metan Mediaș, în prima etapă din play-out. Moldovenii s-au impus cu 5-0, după ce au făcut spectacol pe teren. Medieșenii s-au prezentat la meci cu mulți juniori, pentru că asta aveau la dispoziție, iar echipa lui Flavius Boroncoi a fost aproape să ia gol de 3 ori în două minute, prin Tisdell, Florescu și Dragu.

În cele din urmă, Botoșaniul a deschis scorul în minutul 14, prin Mihai Roman, care a bifat al cincilea gol din acest sezon.

Botoșănenii au ratat apoi două ocazii uriașe, când Mateus Santos a rămas singur cu portarul, iar apoi când Tisdell a fost ajuns din spate de Maxim.

Surprinzător, ardelenii au avut două șanse mari în ultimul minut al primei reprize, însă partea secundă a început cu gol după numai 3 minute.  Tîrcoveanu a mai ratat o ocazie mare, dar n-a mai iertat în minutul 61, când a înscris superb la vinclu.

După încă un minut, Jaja a arătat că este brazilian și a marcat după o fază spectaculoasă. Roman a nimerit apoi transversala, iar pe final, Șeroni a ratat singur cu portarul.

Scorul final l-a stabilit Matricardi, care a marcat un autogol. iar Mailat a irosit ultima șansă a meciului.