FC Botoșani – CFR Cluj 0-2 GALERIE FOTO

0
40

Meciul a început practic de la scorul de 0-1. La prima acțiune de a tac a clujenilor, Omrani cade în careu la un duel cu Chindriș iar arbitrul Cătălin Popa dictează imediat penalty. Deac marchează un minut mai târziu iar clujenii erau în avantaj. În minutul 12, tot Deac execută o lovitură liberă de la 20 de metri și îl învinge din nou pe Hankic. Oaspeții au făcut pasul în spate și le-a permis botoșănenilor să iasă la joc dar elevii nu reușesc să-și creeze ocazii de gol până în minutul 45 când Andrei Chindriș este aproape de a marca dintr-o fază fixă.

În partea secundă, FC Botoșani a fost echipa mai ofensivă, Papa și Florescu șutează de la distanță dar mult peste poarta clujenilor. Rondon, intrat în partea secundă, a avut o mare ocazie de gol în minutul 70 dar Hankic se opune.

Partida s-a încheiat cu victoria clujenilor care au mai făcut un pas în cursa spre titlu.