CSM Botoșani a învins cu 31-28 pe CSU Galați 31-28 FOTO&VIDEO

0
43

Noul CSM Botoșani a avut un start foarte bun de sezon. În fața a 500-600 de spectatori, echipa antrenată de Radu Roșu s-a impus mai clar decât o arată scorul final în fața formației CSU Galați.

CSM Botoșani a făcut o primă repriză foarte bună iar după 30 de minute conduceau cu 15-8. În partea secundă, antrenorul botoșănean a început să introducă mai mulți jucători tineri de pe bancă iar oaspeții au dat semne de revenire. S-au apropiat la cinci goluri cu zece minute înainte de final și chiar dacă arbitrii au fost foarte generoși cu eliminările în tabăra botoșăneană, CSU Galați nu a mai putut egala. Partida s-a încheiat cu scorul de 31-28 iar pentru CSM Botoșani urmează deplasarea la Iași pentru meciul cu Politehnica.