Premierul Nicolae Ciucă, întrebat dacă-şi va închide contul pe care îl are la o bancă austriacă

Premierul Nicolae Ciucă, întrebat dacă-şi va închide contul pe care îl are la o bancă austriacă
Premierul Nicolae CIucă a afirmat, joi seară, că va analiza dacă se impune să-şi închidă contul pe care-l are la o bancă austriacă.
Premierul Nicolae CIucă a afirmat, joi seară, că va analiza dacă se impune să-şi închidă contul pe care-l are la o bancă austriacă.
Nicolae CIucă a fost întrebat, joi seară, dacă ia în calcul închiderea contului pe care-l are la o bancă austriacă şi a răspuns: ”Ca să fac această operaţiune, trebuie să am timp să ajung la bancă. Până acum n-am avut timp nici să ajung acasă”.
Chestionat dacă are de gând să facă acest lucru, premierul a precizat că va trebuio să ia o decizie.
Anterior, Nicolae Ciucă a afirmat că decizia de boicotare a unor companii austriece este a fiecărui român, este o decizie pe care o respectă, dar nu este un lucru stabilit la nivelul companiilor de stat.
Sursa: Mediafax
Citește și:
- 08:05 - Meteorologii anunță ploi abundente, urmate de o încălzire a vremii înainte de minivacanță de 1 mai: prognoza ANM pentru 4 săptămâni
- 07:57 - Alertă în Tulcea după noi atacuri rusești cu drone lângă graniță: a fost emis RO-Alert
- 22:18 - Călin Georgescu critică modul în care România a gestionat cazul Pfizer și programul SAFE: „Totul trebuie să contești. Din start” VIDEO
- 22:01 - Călin Georgescu: „Apa și Hrana – „Armele de gherilă economică” ale României”
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











