Explozie la Botoşani / Cei doi răniţi aduşi la Spitalul Floreasca - în continuare intubaţi

Explozie la Botoşani / Cei doi răniţi aduşi la Spitalul Floreasca - în continuare intubaţi
O explozie urmată de un incendiu s-a produs vinerea trecută la un magazin de materiale de construcţii
Starea celor doi răniţi în explozia care a avut loc săptămâna trecută la Botoşani şi care au fost aduşi la Spitalul Clinic de Urgenţă Bucureşti (Floreasca) rămâne gravă, fiind în continuare intubaţi, a anunţat luni Ministerul Sănătăţii.
"Cei doi pacienţi internaţi la Spitalul Clinic de Urgenţă Bucureşti (Floreasca) sunt în continuare intubaţi, iar starea lor rămâne gravă, având în vedere că sunt afectate căile respiratorii", precizează sursa citată.
Potrivit Ministerului Sănătăţii, doi dintre cei trei pacienţi de la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă "Sfântul Spiridon" din Iaşi sunt stabili, cu evoluţie favorabilă, iar al treilea a fost reintubat din cauza agravării evoluţiei, rămânând instabil.
Alţi doi pacienţi de la Spitalul Judeţean de Urgenţă "Mavromati" Botoşani au stare generală bună, iar evoluţia este favorabilă.
O explozie urmată de un incendiu s-a produs vinerea trecută la un magazin de materiale de construcţii din municipiul Botoşani. Cincisprezece persoane au fost rănite.
AGERPRES
Citește și:
- 17:58 - Tragedie în comuna Averești: băiat de 16 ani suspectat că și-a omorât prietenul de 24 de ani
- 16:38 - Demisie la vârful securității SUA: șeful contraterorismului pleacă în semn de protest față de conflictul cu Iranul
- 16:07 - Tragedie în Constanța: o femeie a murit după ce a căzut de la etaj. Poliția a deschis o anchetă
- 15:28 - Dani Mocanu rămâne după gratii: Curtea Supremă a respins definitiv recursul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











