COD PORTOCALIU DE PLOI TORENȚIALE, DE DUMINICĂ PÂNĂ LUNI

COD PORTOCALIU DE PLOI TORENȚIALE, DE DUMINICĂ PÂNĂ LUNI
Fenomene vizate: ploi torențiale și abundente
Interval de valabilitate: 29 septembrie, ora 10.00 – 30 septembrie, ora 12.00, potrivit ANM.
Fenomene vizate: ploi torențiale și abundente. Zone afectate: nordul și estul Olteniei, cea mai mare parte a Munteniei, Carpații Meridionali și Orientali.
În intervalul menționat, în nordul și estul Olteniei, în cea mai mare parte a Munteniei precum și în Carpații Meridionali și Orientali, vor fi perioade cu ploi torențiale și abundente. În intervale scurte de timp și prin acumulare cantitățile de apă vor fi de 50...90 l/mp și izolat de peste 100 l/mp.
În funcţie de evoluţia şi intensitatea fenomenelor meteorologice, Administraţia Naţională de Meteorologie va actualiza prezentul mesaj inclusiv prin avertizări pentru fenomene severe imediate (nowcasting).
Sursă: ANM
Citește și:
- 13:12 - Alexandra Păcuraru, vicepreședinte AUR regiunea Dobrogea, s-a alăturat apelului lui Călin Georgescu de a planta copaci – VIDEO
- 13:03 - Călin Georgescu a plantat copaci, alături de numeroși români care îi sunt alături: Va înflori nădejdea și prosperitatea acestui popor
- 11:54 - Cât costă benzina și motorina, sâmbătă, 14 martie. E a opta scumpire de la începutul lunii
- 09:56 - Procurorii vor să conteste decizia în dosarul lui Călin Georgescu, după ce Curtea de Apel a invalidat o serie de probe
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News











