Actualitate· 1 min citire

Bătaie între două eleve la un liceu din judetul Botoșani

Bătaie între două eleve la un liceu din judetul Botoșani

Bătaie între două eleve la un liceu din judetul Botoșani

Scris de Sauciuc Razvan Publicat: 3 mar. 2020, 20:14

Două fete de clasa a IX-a care s-au luat la bătaie în sala de clasă iar colegii le încurajau să se lovească, au filmat și au postat pe rețelele de socializare.

Două fete de clasa a IX-a care s-au luat la bătaie în sala de clasă iar colegii le încurajau să se lovească, au filmat și au postat pe rețelele de socializare.

Incidentul a fost ieri, la Liceul Alexandru Vlahuță din comuna Șendriceni. Două fete s-au luat la bătaie în fața clasei iar una dintre ele a fost lovită până când aproape a leșinat. În loc să intervină, colegii de clasă se manifestau zgomotos și le încurajau să se lovească. Incidentul a fost filmat de către un coleg și postat pe YouTube și rețelele de socializare.

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Botoșani au fost anunțați despre incident, s-a dispus efectuarea unor verificări iar cele două fete care s-au bătut urmează a fi sancționate.

VIDEO

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Botosani și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate