FC Botoșani trece la pas de Voluntari

0
81

FC Botoșani s-a impus cu scorul de 4-1 în fața formației FC Voluntari și demonstrează că este într-o formă bună în acest debut de campionat.

La prima acțiune ofensivă, ilfovenii au primit penalty după un fault în careu făcut de Ongenda. Laidouni a marcat de la punctul cu var iar din minutul 12 FC Voluntari era în avantaj. Bucuria oaspeților a durat doar opt minute. Căpitanul Andrei Miron a marcat cu capul în urma unui corner iar FC Botoșani a reușit egalarea. În minutul 27, FC Botoșani a intrat în avataj după autogolul lui Balaur.

Ilfovenii au început mai bine partea secundă dar Golofca a avut prima ocazie de gol. În minutul 61 Ashkovski duce scorul la 3-1 în urma unui contraatac. În minutul 90, Enriko Papa a stabilit scorul final cu un eurogol de la 18 metri. Marius Croitoru a încheiat meciul cu patru jucători sub 21 de ani și s-a pregătit pentru meciul cu FC SB.