România învinge Rusia cu 22-20 după un final cu emoții FOTO&VIDEO

0
43

Naționala de rugby a României a revenit la Botoșani pentru meciul cu Rusia, din cadrul Rugby Europe International Championship 2019.

În fața a aproximativ 2000 de spectatori care s-au manifestat zgomotos și au încurajat naționala României, „stejarii” au făcut o primă repriză foarte bună iar la pauză conduceau cu 16-5.

În partea secundă, rușii au fost mai agresivi și au încercat să revină. În prelungirile meciului, Rusia a reușit un eseu prin Gadjiev iar scorul devenea 22-20. Din fericire, lovitura de pedeapsă a fost ratată de Gaisin iar România a câștigat această partidă.

România are până acum două victorii cu Germania și Rusia și două înfrângeri cu Georgia și Spania. Ultimul meci din REIC 2019 este programat pe 17 martie, împotriva Belgiei, meci care se va juca la Bruxelles.