FC SB – FC Botoșani 0-2. Prima victorie din istorie

0
42

FC Botoșani a obținut prima victorie în fața FC SB-ului. Cele două goluri al botoșănenilor au fost marcate debutantul Răzvan Andronic și Hervin Ongenda.

FC Botoșani a început bine partida iar Ongenda, Andronic și Ofosu au ratat trei ocazii de a deschide scorul. În minutul 19, Ashkovski i-a pasat perfect lui Andronic iar jucătorul de 19 ani, debutant în Liga 1, a marcat. Ashkovski se distrează cu defensiva FC SB-ului iar cu cinci minute înainte de pauză Ongenda marchează golul doi pentru FC Botoșani.

Partea secundă a fost dominată de FC SB care a avut două ocazii mari prin Tănase și Coman dar și FC Botoșani putea marca golul trei prin Ashkovski. Partida s-a încheiat cu scorul de 0-2 iar FC Botoșani obține prima victorie în fața FC SB-ului.