FC Botoșani obține trei puncte în prelungiri FOTO

0
42

FC Botoșani a învins cu 1-0 printr-un gol marcat de Fabbrini în minutul 90+3. Cu cele trei puncte, FC Botoșani s-a distanțat de echipele aflate pe locurile de retrogradare.

FC Botoșani a început mai bine partida, a controlat jocul dar prima ocaziede gol a venit în minutul 31. Fabbrini șutează din marginea careului, Căbuz respinge în față iar Golofca reia cu capul pe lângă poartă.

În partea secundă, scenariul este același. FC Botoșani are posesia, domină jocul iar Hermannstadt se apără cu toată echipa.

Roman șutează foarte bine la colțul lung dar Căbuz se întinde și respinge în corner. În minutul 65, Roman cade în careu la un duel cu Dandea iar Sebastian Colțescu arată punctul cu var. Rodriguez execută lovitura de la 11 metri și ratează.

În minutul 90+3, Fabbrini salvează pe FC Botoșani. A șutat din marginea careului, mingea a fost deviată și a reușit să aducă victoria Botoșaniului. La ieșirea de pe teren, suporterii i-au scandat numele italianului.