FC Botoșani învinge Viitorul într-un meci jucat pe zăpadă FOTO

0
34

FC Botoșani a învins cu scorul de 1-0 pe Viitorul prin golul marcat de Hervin Ongenda în minutul 16, din lovitură de la 11 metri.

Prima repriză a aparținut gazdelor care s-au adaptat mai bine la terenul acoperit cu zăpadă și care au pus presiune la poarta lui Căbuz încă din primele minute. În minutul 14, Roman este faultat în careu de Căbuz iar centralul Marius Avram dictează penalty. Ongenda execută și marchează iar din minutul 16 FC Botoșani era în avantaj. Tot FC Botoșani este echipa mai agresivă dar Romanc, Chindriș și Ofosu nu reușesc să majoreze scorul.

Partea secundă a aparținut oaspeților care au avut posesia dar nu au reușit să-și creeze mari ocazii la poarta lui Pap. Cea mai mare ocazie a părții secunde i-a aparținut lui Moussa care nu a reușit să profite de o gafă făcută de Căbuz. Partida s-a încheiat cu victoria echipei antrenate de Marius Croitoru care încă speră la locul șase.