FC Botoșani – Clinceni 2-2 FOTO

0
49

FC Botoșani a pierdut două puncte pe teren propriu în partida jucată în această seară împotriva formației Academica Clinceni.

Botoșănenii au deschis scorul după numai patru minute de joc prin fundașul stânga Alex Țigănașu după care și-a mai creat câteva șanse de a marca. În minutul 20, Ofosu a marcat pentru 2-0 și de părea că FC Botoșani va câștiga fără emoții. Andronic și Miron au două mari ocazii dar tabela rămâne nemoficată. Elevii lui Croitoru s-au relaxat și până la pauză, Clinceniul a marcat de două ori prin Buziuc și Vojtus. Partea secundă a fost dominată clar de FC Botoșani dar Ofosu, Moussa sau Ongenda nu au marcat. În schimb, o puteau face oaspeții în minutul 86 când au trimis mingea în bară. FC Botoșani este la al treia egal consecutiv acasă iar oficialii clubului încep să fie îngrijorați.